sep sep sep sep sep sep

Povrchové úpravy nábytku, oken a dveří

tulipany, barvy laky pro nabytek

:: Mořidla

Mořidla řady jsou vhodná pro moření dýhy i masivu všech běžných dřevin, nejčastěji se používají na nábytek a dveře. Dají se nanášet stříkáním, máčením nebo houbou. K ředění se používá voda, nebo organické rozpouštědlo , které je vhodnější. Základní odstíny lze vzájemně míchat a tak vytvořit i věrné kopie stávajícího nábytku. Pro starobylý efekt komod a jiného nábytku je možno použít pigmentová mořidla. Některé typy mořidel jsou pouze koloranty, proto nezvýrazňují póry, ale zůstávají na povrchu.

:: Email

Email je vhodný pro vnitřní i vnější použití. Používá se časo na dveře nebo okna. Vyrábí se v základních odstínech, další lze tónovat podle přání zákazníka. Má vynikající vysokou kryvost, výborné krytí na hranách, lehkou zpracovatelnost štětcem i válečkem a rychlé zasychání. barva email na okna Hodí se na dveře, okna. Emaily se vyrábí v provedení: vysoký lesk, hedvábný lesk, pololesk, mat.

:: Laky na interiérový nábytek

Laky na bázi urethanalkydu

Určené pro vysoce kvalitní povrchovou úpravu dřeva ve vnitřním prostředí (dveře, police, vestavěné stěny atp.). Pro vnější použití je vhodný jen pro povrchy nevystavené přímé povětrnosti nebo jako dodatečný nátěr na barevně natřené objemově stálé stavební díly. Zachovává vnitřní pružnost, přitom je odolný proti mechanickému namáhání. Je vhodný pro povrchovou úpravu parket, sedacího nábytku, desek stolů, židlí apod. Výsledný vzhled je vysoce lesklý, hedvábně lesklý nebo matný. xyladekor na interiérový nábytek

Laky na bázi polyuretanu

Polyuretanové laky jsou transparentní, vodou ředitelné nátěry do interiéru. Je odolný, pružný, nežloutnoucí. Používá se jako základní nátěr, mezinátěr i konečný nátěr na listnaté i jehličnaté dřevo. Je vhodný na panely, dveře, obývací a sedací nábytek, stoly, dřevěné podlahy, parkety, obložení apod. Dodává se ve vysokém lesku, hedvábném lesku a matu s protiskluznou úpravou.

:: Akrylátové barvy

Vodou ředitelné barvy na bázi akrylátů a polyuretanů s hedvábným leskem, optimální krycí schopností a dobrou zpracovatelností. Proschlý nátěr je propustný, elastický a přitom pevný. Nátěr nežloutne, neslepuje se, odolává působení potu, opotřebení a vlivům počasí. Používá se jako mezinátěr nebo jako konečný nátěr na podklady opatřené základním nátěrem: na dřevo, kov, umělé hmoty (tvrzené PVC) i na staré nátěry. Je vhodný na okna, dveře i nábytek.

:: Lazury

Lazura se hodí na všechny typy dřeva pro venkovní i vnitřní použití. Je použitelná pro nové i renovační nátěry na všechny objemově stálé i nestálé dřevěné dílce (lavice, židle, stoly). Je lehce zpracovatelná, prodyšná a elastická. Trvale chrání dřevo proti povětrnosti a UV-záření, přitom však zachovává přirozenou strukturu dřeva.
nature

:: Výrobci nátěrových hmot pro nábytek, okna a dveře

Herbol ČR www.herbol-cr.cz
Milesi www.milesi.cz, příklady použití barev Milesi
Dulux, Xyladecor www.commenda.cz
Teluria www.teluria.cz
Barvy Tebas (Balakryl) www.barvytebas.cz
Balakom www.balakom.cz
Colorlak www.colorlak.cz
Bipol www.biopol.cz
Doporučujeme navštívit server www.barvy.cz

 

Copyright ©2024 Truhlářství MS v Praze. Všechna práva vyhrazena.